Myco 4Pack: Návrhy technických řešení

Krabice na konstrukční výrobek

Komplexní obalové řešení kombinující karton s fixačními a ochrannými prvky v podobě kapslí z Myco materiálu (SafePads).


Ochranné rohy na repasovanou elektroniku

POČÍTÁRNA.CZ se zabývá prodejem repasované elektroniky. To znamená, že na spoustu výrobků nemají originální obal a využívají tak univerzální obalové materiály včetně množství bublinkové fólie. I tak se však potýkali s poškozenými zásilkami, což je z ekologického pohledu to nejhorší. Vyvinuli jsme pro ně jednoduché řešení, které snížilo míru poškození při přepravě o 80 %. Zároveň se jim díky rohům daří poškozené zásilky úspěšněji reklamovat. Kompletaci rohů provádí společnost TOMZA, což je sociální podnik zaměstnávající osoby se zdravotním postižením.


Ochranný obal na senzor

Jednoduché obalové řešení kombinující karton s fixačními a ochrannými prvky v podobě kapslí z Myco materiálu (SafePads).


Obal na interkom

Obalové řešení kombinující karton s fixačními a ochrannými prvky v podobě kapslí z Myco materiálu (SafePads).


Fixační a ochranné prvky (Servisbal)

Fixační prvky se skládaji ze dvou druhů materiálů. Vlnitá lepenka slouží jako nosič a tvarovka z podhoubí obalená papírem jako tlumič možných nárazů a pádů, které se vyskytnou během přepravy. Výlisky z podhoubí obalené papírem jsou přilepeny k přířezu z vlnité lepenky, která obsahuje tzv. ryly, podél kterých lze tuto kartonovou proložku naohýbat, a přizpůsobit tak tvaru produktu.

Ochrana čepů hřídelí

Ochrana hran a rohů


Termoizolační vložka (Servisbal)

Tvarovky z mycelia se lepí na proložky z vlnité lepenky, která pak přes tvarovky opětovně přehne, takže je podhoubí zakryto lepenkou z obou dvou stran. Tento obalový prvek se následně vkládá do kartonových krabic tak, aby zakryl dno, vrch i boky obalu zevnitř. Mycelium díky svým izolačním vlastnostem udržuje uvnitř obalu stálou teplotu až po dobu 48 hodin (samozřejmě v závislosti na okolní teplotě). To dostačuje k tomu, aby si například chlazené potraviny udržely během přepravy stálou teplotu. Vlnitá lepenka pak dodává izolační vložce pevnost a poskytuje dodatečnou ochranu před poškozením zboží z důvodu pádů a nárazů, které se vyskytují během přepravy.

Máte zájem o více informací?